UEFA’dan Merih Demiral’a soruşturma!

A Milli Futbol Takımımız’ın Avusturya ile oynadığı maça müthiş performansı ve golleriyle damga vuran Merih Demiral, maç sonunda yaptığı el işareti nedeniyle UEFA tarafından disipline sevk edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: UEFA Etik ve Disiplin Müfettişi atandı.

Maç: 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya’nın Leipzig kentinde Avusturya ile Türkiye arasında oynanan 2024 UEFA EURO 16 Turu karşılaşması.

Avusturya ile Türkiye arasında 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu maçıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral’ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi zamanı geldiğinde sunulacaktır.

MAÇ SONU AÇIKLAMA YAPTI

Deneyimli stoper maç sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x