Eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış’a son veda: Meclis’teki cenaze törenine kimler katıldı

Ankara’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış için Meclis Şeref Kapısı önünde cenaze töreni gerçekleştirildi.

KİMLER KATILDI

Törene, Yakış’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski TBMM Başkanları Cemil Çiçek, Bülent Arınç, İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri, eski bakan ve siyasetçiler katıldı.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Yakış’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi, taziyelerini iletti.

CENAZESİ DÜZCE’YE GÖNDERİLDİ

Törende, Yakış’ın özgeçmişinin okunmasının ardından dua edildi. Daha sonra Yakış’ın naaşı, toprağa verilmek üzere kara yoluyla Düzce’nin Akçakoca ilçesine gönderildi.

NE ZAMAN, NEREDE DEFNEDİLECEK

Yakış’ın cenazesi, Çuhallı Çarşı Camisi’nde kılınacak ikindi namazının ardından Osmaniye Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

DIŞİŞLERİ’NDEN TAZİYE

Dışişleri Bakanlığı, vefat eden eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış için taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “19 Kasım 2002-14 Mart 2003 tarihlerinde Dışişleri Bakanlığı yapan Sayın Yaşar Yakış’ın bugün vefat ettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına ve Dışişleri Bakanlığımız camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

YAŞAR YAKIŞ KİMDİR

Düzce’de 1938 yılında doğan Yakış, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Farklı ülkelerde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği görevlerinde bulunan Yakış, 2002’de Düzce’den Milletvekili seçildi. Yakış, 19 Kasım 2002-14 Mart 2003 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Fransızca, İngilizce ve Arapça bilen Yakış evli ve bir çocuk babasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x